Dystrybucja przesyłek paletowych

Ekonomiczna logistyka

Ekonomiczna sieć dystrybucji

Logistyka ekologiczna

Dobry znak dla

twoich przesyłek

1-10 Palet

EKON DROBNICA

Drobnica – dystrybucja przesyłek drobnicowych. Do przewozów drobnicowych zaliczamy te przesyłki, których waga nie przekracza 7500 kg. Przesyłka może zawierać od 1 do 10 palet EUR/EPAL lub inne palety max. do 10 miejsc paletowych. Są one przewożone w ramach wyspecjalizowanego systemu transportowego, który pozwala na bardzo szybkie przemieszczanie przesyłek.

11-20 Palet

EKON LTL

Dystrybucja przesyłek częściowych. W ramach kompleksowej obsługi firmy proponujemy Państwu bardzo elastyczny produkt polegający na przewozie towarów o wadze do 15.000 kg. Przesyłka może zawierać od 11 do 20 palet EUR/EPAL lub inne palety max. do 20 miejsc paletowych. Przewóz realizujemy z reguły bez przeładunków w terminalach EKON Logistyka bez ograniczeń co do miejsca dostarczenia na terenie kraju.

21-33 Palet

EKON FTL

Dystrybucja przesyłek całopojazdowych. Dla ładunków całopojazdowych stawiamy do Państwa dyspozycji cały samochód. Przewóz odbywa się z pominięciem terminali przeładunkowych EKON Logistyka, bezpośrednio od nadawcy do miejsca doręczenia. Przesyłka może zawierać od 21 do 33 palet EUR/EPAL lub inne opakowania max. do 33 miejsc paletowych.

Paleta

"EKON PRZESYŁKA" to towar na
paletach o standardzie EUR/EPAL *,
w liczbie od 1 do 33 MPAL.
 

Ubezpieczenie

 

Ubezpieczenie OC Operatora Transportowego (FFL)

Dzięki współpracy z ubezpieczycielem, AXA Corporate Solutions, mają Państwo zapewnienie, iż odpowiedzialność cywilna EKON Logistyka wynikająca z realizacji umów i zleceń, dla standardowej odpowiedzialności w granicach prawa i ogólnych warunków świadczenia usług, posiada ochronę ubezpieczeniową na sumę:

  •  500.000 EUR na jedno zdarzenie, dla szkód w towarze lub opóźnień powstałych z winy EKON Logistyka w usługach przewozowych krajowych oraz magazynowych;
  • 300.000 EUR w stosunku do każdego kontraktu, z tytułu strat finansowych wynikających z niewypełnienia zobowiązań umownych na skutek błędów i uchybień.

Ubezpieczenie CARGO

EKON Logistyka oferuje pośredniczenie w zawarciu dodatkowego ubezpieczenia CARGO w imieniu, na rzecz i na koszt właściciela ładunku/ubezpieczonego: 

  • przyznane odszkodowanie zostanie obliczone zgodnie z wartością towaru oraz z zakresem wykazanej szkody. Zrekompensuje poniesione przez ubezpieczonego straty w towarze zgodnie z wcześniej wskazanym zakresem chronionych ryzyk. 
  • wysokość składki zależy od rodzaju i wartości ładunku, trasy i od zakresu ubezpieczenia.
  • kompleksowa organizacja ubezpieczenia przez Dział Obsługi Klienta EKON Logistyka.
 

Zarządzaj przesyłkami on-line

 

Ekologia

 

E-ekon ekologia

Dysponujemy flotą średnio i wysokotonażowych pojazdów o każdej zabudowie, gdzie w standardzie wyposażone są one w:

  • Windy samowyładowcze (poza naczepami o ładowności 24t);
  • Wózki paletowe;
  • pasy i belki zabezpieczające
  • Pojazdy z limitem emisji spalin EURO IV, V, VI.

Udostępniamy raporty CO2.

 

Obszar działania